Opublikowane przez:Blanka Kłoda (Blanka_Kloda) - KINGY.PL

Data: 10/05/2020 21:19:09
Kategoria: Biżuteria | Tablica: Biżuteria | Źródło: prestigeonline.com
Elementy, które trzeba zobaczyć na wystawie dziedzictwa Bulgari
Do tej pory kolekcja Bulgari Heritage obejmuje ponad 800 dzieł od końca XIX wieku do początku 2000 roku, które oprócz biżuterii obejmują zegarki i przedmioty wykonane ze złota, takie jak papierośnice, kosmetyczki i torebki wieczorowe. A ponieważ celem jest zilustrowanie ewolucji stylu i rzemiosła Bulgari na przestrzeni dziesięcioleci i w możliwie najpełniejszy sposób, w dziale dziedzictwa znajduje się ponad 60 000 dokumentów, zabytkowych fotografii i oryginalnych szkiców, a także artykułów redakcyjnych i historycznych kampanii reklamowych.  

Na wystawę Master of Colours Heritage & High Jewellery, która odbyła się w ich flagowym butiku Chater House w centralnym Hongkongu, firma przywiozła ze swoich archiwów niektóre z najbardziej cenionych klejnotów.  

Naszyjnik, który widać powyżej ozdobiony został kompletem kamieni szlachetnych, w tym szmaragdów, diamentów, ametystów i turkusów. Kiedyś należał do amerykańskiej socjalistki i jej dziewczyny Lyn Revson, byłej żony założyciela giganta makijażu Revlon.

„Ten kawałek jest świadectwem naszego przekonania, że ​​bez względu na wartość wewnętrzną połączylibyśmy kamienie półszlachetne i o wysokiej wartości, aby uzyskać zjawiskowy efekt chromatyczny. To rewolucja kolorystyczna wprowadzona przez Bulgari, która podważyła zasady w biżuterii i zaznaczyła przełom w nadchodzących dekadach ”- mówi Boscaini.  

Lyn Revson miała szczególne wyczucie stylu i czasami pracowała jako modelka, a w latach 60. i 70. Lyn była jedną z najczęściej fotografowanych kobiet i zajmowała pozycje na listach najlepiej ubranych. Po rozwodzie odkryła siebie na nowo i opublikowała swój własny podręcznik mody „Świat stylu Lyn Revson”. Jej zamiłowanie do mody i legendarna kolekcja torebek sprawiły, że jej szafy należą do najmodniejszych i najbardziej godnych pozazdroszczenia.

Źródło: www.prestigeonline.com
jubicom.eu
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.